تولید محتوای الکترونیکی | از سیر تا پیاز درباره چگونگی تولید محتوای الکترونیکی

امتیاز دهید

همانگونه که شاهدیم در سالهای اخیر فعالیت هایی مانند نمونه محتوای الکترونیکی با استوری لاین نقش تاثیر گذاری در بهبود فرایند تدریس و حتی ارزشیابی کیفی معلمان و سایر فرهنگیان پیدا نموده است. در واقع فعالیت های عملی معلمان مانند نمونه محتوای الکترونیکی با استوری لاین در این راستا شکل گرفته است که ایده ها و نظرات تئوری و بالقوه معلمان و سایر عوامل آموزشی و اجرایی را به صورت اقدام عملی و بالفعل در آورده و کوششی در راستای اجرای بهینه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باشد.

با اینکه نمونه محتوای الکترونیکی با استوری لاین سالهای زیادی است که شکل گرفته و مدت زمان زیادی است که معلمان در فعالیت های پژوهشی خود از نمونه محتوای الکترونیکی با استوری لاین استفاده می کنند و آن را در برنامه خود قرار داده اند ، اما نقش پر رنگ و تاثیر گذاری بسیار زیاد آن تنها در دو سه سال اخیر به چشم می خورد.

معلمان پژوهشگر با استفاده از تکنیک های عملی که در نمونه محتوای الکترونیکی با استوری لاین وجود دارد می توانند نظرات و فرضیه های خود را در رابطه با بهبود وضعیتی خاص چه در یک دانش آموز و چه در تعداد کثیری از آنها بکار گیرند. حال ممکن است این وضعیت خاص تربیتی و اخلاقی و یا علمی و آموزشی باشد. اینجاست که اقدام پژوه از راهکار های مختلف و از خرد جمعی استفاده نموده و نظریات خود را در راستای بهبود قضیه ای که وجود دارد و ذهن او را مشغول نموده است به کرسی بنشاند.

همچنین علاوه بر نمونه محتوای الکترونیکی با استوری لاین ، نمونه کار استوری لاین علوم نیز فاکتور موثر دیگری است که در زمره فعالیت های پژوهشی معلمان وجود دارد. نمونه کار استوری لاین علوم بر خلاف نمونه محتوای الکترونیکی با استوری لاین به صورت گروهی انجام می پذیرد و تعدادی از معلمان هم پایه با استفاده از تجربیات و نظرات همدیگر به بیان و اجرای بهترین الگوی موثر تدریس پرداخته و به کمک منابع قوی آموزشی یکی از چالش برانگیزترین دروس شان را انتخاب نموده و در رابطه با تدریس آن همفکری و همکاری می نمایند.

در نمونه کار استوری لاین علوم معلمان می کوشند بهترین روش های تدریس را در قالب سناریو و الگوی تدریس در رابطه با درس مورد نظر به کار گیرند. منطق نمونه کار استوری لاین علوم به گونه ای است که ابتدا برای درس مورد نظر طرح درس اولیه ای توسط معلمان طراحی شده و پس از اجرای نمونه کار استوری لاین علوم مشکلات و چالش های آن را بررسی کرده و به حل مشکلات و بهبود فرایند تدریس می پردازند. در مرحله بعدی اجرای نمونه کار استوری لاین علوم طرح درس ثانویه نوشته می شود. در طراحی طرح درس ثانویه در نمونه کار استوری لاین علوم سعی بر این است کلیه مسائل و مشکلاتی که در تدریس قبلی وجود داشت از بین برود. بعد از حل مشکلات تدریس و اجرای ثانویه سناریو و طرح درس عملا تا حد زیادی مشکلات و چالش های تدریس قبل از میان رفته است و نمونه کار استوری لاین علوم با موفقیت انجام گرفته است. با توجه به مواردی که مطرح شد نمونه کار استوری لاین علوم بهترین الگو در جریان سازی بهینه سناریو و روش های برتر تدریس به شمار می رود.

اما نکته ای که ذکر آن خالی از لطف نیست اهمیت دانلود نمونه استوری لاین در سالهای اخیر در میان قشر معلمان و سایر عوامل آموزشی است. بحث دانلود نمونه استوری لاین معلمان دو سه سالی است که از سوی وزارتخانه به مدارس ابلاغ شده و مدیران مدارس را مجاب میکند که عملکرد سالانه و تجربیات تدریس و همچنین تجربیات حرفه ای سایر عوامل مدرسه در قالب مکتوب تحت عنوان دانلود نمونه استوری لاین بررسی نمایند.

در این طرح هر یک از معلمان و یا سایر فرهنگیان می بایست در طول سال آنچه را که به عنوان تجربه کاری و ابتکارات حرفه ای کسب نموده اند در قالب سه الی پنج دانلود نمونه استوری لاین به همراه پیشنهادات و راهکارهایی که در رابطه با بهبود وضعیت آموزشی و تربیتی کلاس و مدرسه خود دارند را به مدیریت آموزشگاه ارجاع دهند. مدیریت آموزشگاه نیز بعد از بررسی مجموعه دانلود نمونه استوری لاین عوامل آموزشگاه سه تا پنج نمره از امتیاز ارزشیابی پایان سال را به این امر اختصاص می دهد.

اهمیت دانلود نمونه کار تولید محتوای الکترونیکی در این است که معلمان و عوامل آموزشی و اجرایی مدارس و ادارات آموزش و پرورش می کوشند ، در راستای بهبود وضعیت شغلی خود از هیچ کوششی دریغ نکنند و تجربیات و ابتکارات حرفه ای خود را قابل اجرا نموده و از آنها در راستای تدوین دانلود نمونه استوری لاین بهره بگیرند.

منبع : پاپا سافت   

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0